O psychologii, o psychiatrii, o psychoterapii - forum psychologiczne, zagadnienia psychologiczne forum, zaburzenia psychiczne

Forum o psychologii.


#1 2011-07-08 19:33:18

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2010-01-12
Posty: 74
Punktów :   

Nigdy nie doświadczyłem takich trudów, jak mój ojciec.

Nigdy nie doświadczyłem takich trudów, jak mój ojciec. Jednak pracowałem z ludźmi, którym życie ich nie szczędziło: nastolatkami z grup ryzyka, zdesperowanymi pacjentami psychiatrycznymi, osobami uzależnionymi od narkotyków i alkoholu, próbującymi uwolnić się od nałogu. Szkoliłem też profesjonalistów udzielających pomocy takim ludziom: terapeutów pracujących w domach poprawczych, kuratorów sądowych nadzorujących więźniów zwolnionych warunkowo, lekarzy pogotowia zajmujących się pijanymi kierowcami po wypadkach.

Z relacji uczestników moich szkoleń i własnego doświadczenia wiem, że pytanie dlaczego może być najbardziej skutecznym pytaniem na świecie. Zarówno dla osoby wysoce zmotywowanej, jak i dla kogoś, komu wydaje się, że nie ma szans na osiągnięcie swojego celu, odnalezienie tej maleńkiej iskierki w postaci odpowiedzi na pytanie dlaczego chce zmiany, może być w ostatecznym rozrachunku czynnikiem przemieniającym jego życie.

Większość z nas nie ma motywacji takiej, jaką miał mój ojciec. Na szczęście większości z nas nie jest ona potrzebna. Motywacja Błyskawiczna może pomóc każdemu z nas wykonać pierwszy krok na drodze do zmiany. A to, co się stanie potem może być naprawdę niezwykłe.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polskie-zycie.pun.pl www.navia-ots.pun.pl www.naruto-live.pun.pl www.mago1w.pun.pl www.mosina.pun.pl