O psychologii, o psychiatrii, o psychoterapii - forum psychologiczne, zagadnienia psychologiczne forum, zaburzenia psychiczne

Forum o psychologii.


#1 2011-07-08 19:33:39

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2010-01-12
Posty: 74
Punktów :   

Zamiast zniechęconych, kamiennych twarzy, zobaczyłem wyprostowane

Rozejrzałem się po sali. Zamiast zniechęconych, kamiennych twarzy, zobaczyłem wyprostowane, chętne do współpracy, podekscytowane osoby. Być może jeszcze nie zaręczyliby swoim autorytetem za moją metodę, ale teraz przynajmniej byli gotowi słuchać. W czasie krótszym niż siedem minut przeszli od zdecydowanego oporu do stanu gotowości wykonania pierwszego kroku w kierunku zmiany. I wcale nie dlatego, że to ja ich przekonałem. Oni sami znaleźli sposób, żeby przekonać samych siebie.
Siła pytania dlaczego?

W czasie krótszym niż siedem minut Motywacja Błyskawiczna sprawia, że druga osoba zgadza się na zmianę. Wprowadzenie tej zmiany w życie może potrwać dłużej, jednak sam proces zmiany zaczyna się już w momencie zakończenia rozmowy motywującej.

Wpływ na drugą osobę polega na tym, że zaczyna ona rozważać, dlaczego chce dokonać zmiany, i często nie zdając sobie z tego sprawy, przygotowuje się do jej wprowadzenia. Dotarcie do swoich własnych pobudek wewnętrznych jest jak zasianie ziarna w żyznej glebie. Nie widać pierwszych etapów wzrostu, ponieważ one zachodzą pod ziemią. Jednak prędzej czy później, malutki pęd zmiany przebije się na powierzchnię do światła dziennego - a wszystko to w wyniku tej pierwszej, brzemiennej w skutki, rozmowy motywującej.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.naruto-warriors.pun.pl www.navia-ots.pun.pl www.mosina.pun.pl www.mago1w.pun.pl www.naruto-live.pun.pl