O psychologii, o psychiatrii, o psychoterapii - forum psychologiczne, zagadnienia psychologiczne forum, zaburzenia psychiczne

Forum o psychologii.


#1 2011-07-08 19:36:27

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2010-01-12
Posty: 74
Punktów :   

Zacząłem stosować metodę motywacji błyskawicznej

Dlaczego mógłbyś dokonać zmiany? (lub, gdy chcemy wpłynąć na samych siebie: Dlaczego mógłbym dokonać zmiany?)
    W jakim stopniu jesteś gotowy na zmianę? (oceń na skali od 1 do 10, gdzie 1 oznacza całkowitą niegotowość, a 10 ? całkowitą gotowość)
    Dlaczego nie wybrałeś mniejszej liczby? (lub, gdy osoba motywowana wybrała "1", zadaj pytanie numer 2 odnośnie mniejszego kroku w kierunku zmiany, bądź też spytaj: Co byłoby potrzebne, aby "1" zmieniło się w "2"?)
    Wyobraź sobie, że nastąpiła zmiana - jakie byłyby jej pozytywne skutki?
    Dlaczego te skutki są dla ciebie ważne?
    Jaki jest następny krok, jeśli takowy istnieje?


Moja metoda była tak skuteczna, że lekarze izby przyjęć byli w stanie zmniejszyć spożycie alkoholu u swoich pacjentów o niemal 50 procent - jedynie za pomocą 7-minutowej rozmowy. W rezultacie motywacja błyskawiczna jest obecnie częścią standardowej procedury na izbach przyjęć i większości oddziałów urazowych w całym kraju, a lekarze mają obowiązek nauczyć się jej.

Zacząłem stosować metodę motywacji błyskawicznej w innych sytuacjach. Wprowadziłem ją w pracy z ludźmi, począwszy od kadry kierowniczej szczebla średniego, poprzez przedstawicieli handlowych i specjalistów od zasobów ludzkich, aż po prezesów i dyrektorów firm. Szkoliłem i konsultowałem kluczowych pracowników na kierowniczych stanowiskach w takich firmach jak Bayer, Bristol-Myers Squibb i General Electric; uczyłem w takich ośrodkach szkoleniowych jak American Management Association (Amerykańskie Stowarzyszenie Menadżerów) czy Addiction Technology Transfer Center (Ośrodek leczenia uzależnień w oparciu o najnowsze odkrycia naukowe oraz przekaz wiedzy i informacji). Współpracowałem z uniwersytetami Ivy League, m.in. Yale, Harvard i Brown oraz agencjami rządowymi: National Institutes of Health (Narodowy Instytut Zdrowia) i U.S. Department of Health and Human Services (Państwowy Departament Zdrowia i Służb Społecznych), a także wybitnymi ośrodkami medycznymi jak Yale-New Haven Hospital, Harvard?s McLean Hospital i New York University Medical Center, czy licznymi oddziałami sądownictwa stanowego i wydziałami sądowego nadzoru kuratorskiego. Szkoliłem kadrę uznanych ośrodków terapii uzależnień narkotykowych i alkoholowych, m.in. Hazelden, Betty Ford i Crossroads w Antigua. Uczyłem pracowników służby zdrowia, pracowników socjalnych (również tych zajmujących się bezdomnymi), psychologów, psychiatrów i wielu innych specjalistów, a także nauczycieli i rodziców.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polskie-zycie.pun.pl www.mago1w.pun.pl www.mosina.pun.pl www.naruto-warriors.pun.pl www.naruto-live.pun.pl