O psychologii, o psychiatrii, o psychoterapii - forum psychologiczne, zagadnienia psychologiczne forum, zaburzenia psychiczne

Forum o psychologii.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

  • Index
  •  » O psychoterapii
  •  » Jeśli ci ludzie mają się zmienić, muszą znaleźć osobiste powody

#1 2011-07-08 19:35:17

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2010-01-12
Posty: 74
Punktów :   

Jeśli ci ludzie mają się zmienić, muszą znaleźć osobiste powody

Zadałem właśnie pytanie Etapu 1: Dlaczego mógłbyś dokonać zmiany? (a w tym przypadku, Dlaczego dokonałeś zmiany?). Uczestnicy niechętnie zaczęli odpowiadać: "Ponieważ zależy nam na tej firmie i chcemy, aby dobrze prosperowała", "Myślę, że zrobiłam to z szacunku dla mojej szefowej, która poprosiła mnie, abym tu przyszła", " Nie chcę, aby wyglądało na to, że jestem niechętny do współpracy".

Być może były to poprawne odpowiedzi, jednak ciągle zbyt enigmatyczne, aby kogokolwiek poruszyć. Jeśli ci ludzie mają się zmienić, muszą znaleźć bardziej osobiste powody.

Przeszedłem do Etapu 2: W jakim stopniu jesteś gotowy na zmianę? - oceń na skali od 1 do 10, gdzie 1 oznacza całkowitą niegotowość, a 10 - całkowitą gotowość. Jak zawsze sformułowałem pytanie odnośnie konkretnej sytuacji, w której znaleźliśmy się: "Na skali od 1 do 10 określ, w jakim stopniu jesteś gotowy na zaangażowanie się w dzisiejszą prezentację?"

Offline

 
  • Index
  •  » O psychoterapii
  •  » Jeśli ci ludzie mają się zmienić, muszą znaleźć osobiste powody

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.navia-ots.pun.pl www.polskie-zycie.pun.pl www.naruto-live.pun.pl www.mosina.pun.pl www.naruto-warriors.pun.pl