O psychologii, o psychiatrii, o psychoterapii - forum psychologiczne, zagadnienia psychologiczne forum, zaburzenia psychiczne

Forum o psychologii.


#1 2011-07-08 19:36:49

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2010-01-12
Posty: 74
Punktów :   

Motywacja błyskawiczna to szybka i efektywna technika

Będąc psychologiem i naukowcem na Uniwersytecie Yale, poświęciłem całą moją dotychczasową karierę zawodową na poszukiwanie sposobów nakłonienia ludzi do przejścia z pozycji oporu do zaangażowania. Zaczynałem od techniki znanej jako rozmowa motywująca, której twórcami byli William R. Miller, Ph.D. i Stephen Rollnick, Ph.D., jednak z czasem udoskonaliłem ją. W ciągu ostatnich dziesięciu lat stworzyłem przełomową sześciu-etapową wersję, która jest tak szybka i skuteczna, że wpływ na drugą osobę jest natychmiastowy.

Motywacja błyskawiczna to szybka i efektywna technika, która sprawia, że ludzie podejmują działanie zachęceni do odnalezienia w sobie powodów do tego działania. Polega ona na zadaniu sześciu prostych pytań, które inspirują adresata do sięgnięcia w głąb siebie i uświadomienia sobie, dlaczego chce podjąć się jakiegoś zadania: rzucenia palenia, przychodzenia punktualnie do pracy, oddawania kwartalnych sprawozdań na czas, zwrócenia ci pożyczonej gotówki. Metoda motywacji błyskawicznej działa niemal w każdej sytuacji. Można ją także stosować wobec samego siebie i zmotywować się do większej skuteczności w działaniu, trzymania się diety, rozpoczęcia ćwiczeń fizycznych, czy czegokolwiek innego. Jest ona skuteczna w przypadku osób, które wiedzą, że chcą zmiany i są już na nią gotowe; osób, które chcą dokonać zmiany, lecz boją się, że nie potrafią; oraz osób, które są pewne, że nie chcą zmiany. Nie jest istotne wobec kogo zastosujemy tę metodę - motywacja błyskawiczna po prostu działa.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mago1w.pun.pl www.mosina.pun.pl www.navia-ots.pun.pl www.naruto-warriors.pun.pl www.naruto-live.pun.pl